מורי דרך? הצטרפו להשתלמויות שלנו

קורס מורי דרך של יד בן־צבי

בואו ללמוד מקצוע שכולו עניין, ידע ומפגש בין אישי, ולהפוך לשגרירים אישיים של מדינת ישראל (צילום: יובל בדולח)

מיזם חינוכי מובילים לשכונה

ילדים מדריכים – מיזם ‘מובילים לשכונה’ של בית הספר ללימודי ירושלים ביד יצחק בן-צבי בהובלת מדריך יד בן-צבי יוצאים לשטח, לומדים, חוקרים.
קורס מורי דרך
בואו ללמוד מקצוע שכולו עניין, ידע ומפגש בין אישי, ולהפוך לשגרירים אישיים של מדינת ישראל מול מיליוני התיירים המגיעים אליה ומול תושבים מכל רחבי הארץ. הלימודים יתקיימו באתר המורשת צריף הנשיא השני, יצחק בן־צבי, בפנינה ירוקה בלב ירושלים.

למה אצלנו?

כי אנו ניצבים מדי שנה במקום הראשון באחוזי הצלחה במבחן ההסמכה של משרד התיירות!

מה הסוד שלנו?

משתתפי הקורס מקבלים מאתנו מעטפת תמידית של תוכן: שובר מתנה בשווי 400 ₪ לרכישה בחנות ההוצאה שלנו, השתתפות ללא תשלום בסיורים בירושלים – בהם תוכלו ללמוד מהטובים ביותר (על בסיס מקום פנוי).

נושאי הלימוד

בקורס נלמד מגוון תחומים וביניהם: גאוגרפיה, חי, צומח, מים, ארכאולוגיה, היסטוריה, אמנות, דתות, מושגי יסוד בתיירות בארץ, כלכלה, משטר בישראל ועוד.

הסמכה

לבוגרי הקורס שיעמדו בדרישות הקורס ויעברו בהצלחה את מבחני משרד התיירות תוענק תעודת מורה דרך מוסמך, המאפשרת להדריך תיירים מבית ומחוץ מטעם משרד התיירות ברחבי ישראל. 

רוצים לשמוע עוד?
השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם

  שובר מתנה
  בשווי 400 ש”ח למימוש בחנות הספרים שלנו
  המצטיינים בקורס ישתלבו
  בהדרכה ביד יצחק בן־צבי
  יחס אישי של רכז הקורס
  הלימודים מתקיימים באתר מורשת לאומי – צריף הנשיא בירושלים
  השתתפות ללא תשלום בסיורי יד בן־צבי

  סיורים בירושלים לתלמידי מערכת החינוך ולכוחות הביטחון

  בית הספר ללימודי ירושלים של יד בן־צבי מציע סיורים בירושלים ובסביבותיה, ימי עיון וסדנאות לתלמידי מערכת החינוך ולכוחות הביטחון

  01
  “כל מי שהיה בארץ ישראל ולא ראה את ירושלים דומה למבקר בהיכל של אומנות, שנתעכב בפרוזדור ולא נכנס לטרקלין, כי כמו שאי אפשר להבין את צרפת בלא פאריז, את אנגליה בלא לונדון ואת אמריקה בלא ניו יורק, כך אי אפשר לרכוש מושג נכון על ארץ ישראל מבלי להכיר את ירושלים.”
  יצחק בן צבי רשמי דרך, ירושלים, תשל”ב, עמודים 115-116
  02
  “אנחנו אנשים עממיים. תמיד חיינו עם העם, בשמחתו שמחנו, בצערו כאבנו. אין אנו אוהבים מותרות ורוצים אנו להמשיך באורח החיים לו הורגלנו בצריף הקטן. נודע לי, שהממשלה חפצה כי נתגורר בארמון בית שוקן, אך אנו לא נעזוב את פינתנו זו, שבה עמד צריפנו. עז רצוננו להמשיך בחיי פשטות”.
  יצחק בן צבי דברי רחל ינאית בן־צבי, מתוך: י’ כרמל, מתוך יומן בית הנשיא, רמת גן, 1967, עמוד 12

  מיזמים חינוכיים

  מובילים לשכונה

  תוכנית מובילים לשכונה מופעלת על ידי בית הספר ללימודי ירושלים של יד בן צבי בשיתוף. עם מנח”י התוכנית הינה דו שנתית בשנה הראשונה, לומדים התלמידים על השכונה והסביבה הקרובה לבית הספר בשנה, השנייה עוברים התלמידים קורס הדרכה המכשיר אותם להפוך למדריכים צעירים בשכונה.

  מיזמים חינוכיים

  דילוג לתוכן