איך שוק נולד? סיורים בשווקי הארץ
סיפורם של השווקים בישראל, השכונות, הקהילות והאנשים, שהקימו אותם ואת המרחב הסובב להם
מידע על קורס
מפגשי הקורס
שווקים היו תמיד חלק ממארג עירוני – מרכז עסקים, מקום מפגש בין אנשים ובעיקר מקום שאליו נהרו תושבים לרכוש את חומרי הגלם השונים. על השווקים עברו עליות ומורדות במהלך ההיסטוריה. בראשית המאה ה־20 החלו להופיע המרכולים ואלה אט אט תפסו את מקומם של השווקים. השווקים ההיסטוריים איבדו את מרכזיותם והיו שנעלמו מהנוף האורבני. בשנים האחרונות שווקים רבים שינו את פניהם, והפכו למוקד תיירותי, למרכז קולינרי ולאתר של חיי לילה ובילויים.
בסדרת סיורים זו, נתחקה אחר ההיסטוריה של שווקים ברחבי הארץ, ונברר אלו שינויים חלים עליהם ומה עוד צפוי להתרחש בהם. נכיר את אנשי השווקים, המוכרים והקונים, את השכונות שלצידן ונשמע קצת על אוכל, על בילויים ועל התוכניות העתידיות.
יועצת ושותפה בבניית הסדרה: עדנה עסיס, מורת דרך וחוקרת קולינריה.
לפירוט הסיורים לחצו על לשונית ‘מפגשי הקורס’.
* דרגת קושי נמוכה – הסיורים יכללו ביקורים בשווקים והליכות קצרות בשטח עירוני.
* באחריות המסיירים לוודא שמצב בריאותם מאפשר להם להשתתף בסיורים.
* יד יצחק בן־צבי אינה מבטחת את משתתפי הפעילות שלה (מומלץ לרכוש ביטוח אישי).
6 מפגשים | בימי רביעי מדי חודש | 10:00-13:00
נקודות מפגש שונות בכל סיור
מועד הפתיחה: 6.11.2024, ה' בחשוון תשפ"ה
רכז/ת: גלי שבת ברזני
![](https://ybz.org.il/wp-content/uploads/2023/01/defualt-bullet-point.png)
![](https://ybz.org.il/wp-content/uploads/2023/01/Group-4652.png)
![](https://ybz.org.il/wp-content/uploads/2024/06/איקונים-לאתר-03.png)