יומן אירועים

חיפוש אירועים לפי:
אפריל 2024
מאי 2024
יוני 2024
יולי 2024
אוגוסט 2024
חמישי
30.05
סיור
בירושלים אפילו שקט מדבר: סיור-ציור משער יפו לרחוב יפו
17:30 - 16:00
מיכל קמפנינו
שישי
31.05
סיור
בואי כלה: סיור מוסיקלי לקראת שבת ברובע היהודי
15:30 - 14:00
ספי גלצהלר
חמישי
30.05
סיור
קורה בקפה – סיור בעקבות בתי הקפה במרכז ירושלים
22:00 - 20:30
עדנה עסיס
שישי
05.04
סיור
מנוחה נכונה: סיור בהר הזיתים
19:00 - 08:30
פרופ' בועז זיסו
24.04
סיור
סיור גרפיטי ואומנות במרכז העיר
11:30 - 10:00
רחל ארד
24.04
סיור
סיור גרפיטי ואומנות במרכז העיר
13:30 - 12:00
רחל ארד
25.04
סיור
סיור משכונת ממילא לשער יפו בנתיב עולי הרגל
19:30 - 18:00
אייל ויינשטיין
25.04
סיור
סיור משכונת ממילא לשער יפו בנתיב עולי הרגל
17:30 - 16:00
אייל ויינשטיין
26.04
סיור
פסח בלב העיר – סיור בנחלאות
11:30 - 10:00
רחל ארד
26.04
סיור
פסח בלב העיר – סיור בנחלאות
13:30 - 12:00
רחל ארד
28.04
סיור
ירושלים בין פסח לפסחא – סיור בעיר העתיקה
12:00 - 09:00
עקיבא סגל
שלישי
30.04
הרצאה
מליסבון לאמסטרדם: תרבות ואמנות של יהודי פורטוגל בהולנד
זום
10:45 - 09:00
פרופ' שלום צבר
שלישי
30.04
הרצאה
אנו מכריזים בזאת – הדרך להכרזת העצמאות
זום
19:00 - 18:00
אוריאל פיינרמן
רביעי
01.05
הרצאה
דברים חדשים עתיקים: הופעתו של ספר הזוהר
זום
19:00 - 18:00
פרופ' אבישי בר אשר
רביעי
01.05
הרצאה
מערב הכנרת – אמנות והשתנות
זום
12:30 - 11:30
פרופ' עוזי ליבנר
רביעי
01.05
הרצאה
הפולמוס היהודי-נוצרי בימי הביניים
זום
10:45 - 09:00
פרופ' אפרים שהם-שטיינר
חמישי
02.05
הרצאה
סיפורו של נתן שרנסקי
זום
10:45 - 09:00
נתן שרנסקי
חמישי
02.05
הרצאה
טבורו של עולם: הר הבית בין דת ופוליטיקה
זום
19:00 - 18:00
שי בייטנר
02.05
סיור
פנינת השכונות: סיור בין בתיה ורחובותיה של שכונת הפאר טלביה
18:30 - 16:00
ד"ר אלדד ברין
שישי
03.05
סיור
חוצלארץ ביפו של פעם: סיור בעיר עמים רבים
12:30 - 08:30
עודד אמיתי
שישי
03.05
סיור
חידושים בקבר המלך: סיור בהרודיון
19:00 - 08:30
ד"ר אורן גוטפלד
03.05
סיור
הנצחה וזיכרון ביד ושם: סיור בין האנדרטאות והפסלים לכבוד יום השואה – חלק ראשון
10:30 - 09:00
גילת שילה
03.05
סיור
הנצחה וזיכרון ביד ושם: סיור בין האנדרטאות והפסלים לכבוד יום השואה – חלק שני
12:30 - 11:00
גילת שילה
ראשון
05.05
הרצאה
ספרי המקבים – מי כתב והיכן?
זום
19:00 - 18:00
פרופ' אייל בן אליהו
ראשון
05.05
הרצאה
איורים בין כתבי קודש אנגליקניים לתנ"ך יהודי-גרמני במאה ה-19
זום
11:45 - 10:00
ד"ר בתיה רחמילביץ
שני
06.05
אירוע
המחנות בצפון אפריקה בתקופת מלחמת העולם השנייה
יד בן צבי
20:00 - 17:00
שלישי
07.05
אירוע
אז והיום 2023, 1973
יד בן-צבי
21:30 - 18:30
שלישי
07.05
הרצאה
יחסי הכנסייה והקהילה הקתולית עם היהודים ומדינת ישראל
זום
12:45 - 11:00
ד"ר דוד נויהאוז
שלישי
07.05
הרצאה
הפיוט כעוגן תרבותי של יהודי ספרד
זום
18:15 - 16:30
פרופ' אדווין סרוסי
שלישי
07.05
הרצאה
מה לנו חלק בדוד? ירבעם ופילוג הממלכה
זום
19:00 - 18:00
פרופ' יאיר זקוביץ
שלישי
07.05
סיור
מימיך לעולם זורמים בנחת: סיור לנחל תנינים
19:00 - 08:30
עדנה אשד
רביעי
08.05
אירוע
טקס חלוקת פרסי יד יצחק בן־צבי לשנת תשפ"ד
יד יצחק בן צבי
19:00 - 17:00
רביעי
08.05
הרצאה
לבושים, קישוטים ותכשיטים: נתיבות הסתר והגילוי בספר הזוהר
זום
19:00 - 18:00
פרופ' אבישי בר אשר
רביעי
08.05
סיור
אל נחלת בנימין: תל אל פול, בית אל ושילה
19:00 - 08:30
אפרת נתן
08.05
סיור
סיור: איש העם – בנתיב חייו ופועלו של יצחק בן־צבי
16:30 - 13:00
תרצה רבינוביץ
חמישי
09.05
הרצאה
ישראל למען יהודי ברית המועצות
זום
10:45 - 09:00
ד"ר צבי מגן
חמישי
09.05
הרצאה
חולדה, רביעה, פלגיה: מי נקברה בהר הזיתים?
זום
19:00 - 18:00
ד"ר עמיחי שוורץ
שישי
10.05
סיור
חולמים על גדות הירדן
14:00 - 07:00
אפרת נתן
שישי
10.05
סיור
מזיכרונות השואה אל ימי התקומה במזרח תל אביב
12:30 - 08:30
יוסי גולדברג
שישי
10.05
סיור
חידושים בנבי סמואל
19:00 - 08:30
אפרת נתן
ראשון
12.05
הרצאה
יונתן ושמעון – המדינה (החשמונאית) שבדרך
זום
19:00 - 18:00
ד"ר רז מוסטיגמן
ראשון
12.05
הרצאה
פסיפסים וציורי קיר בשירות הנצרות הקדומה
זום
11:45 - 10:00
ד"ר בתיה רחמילביץ
רביעי
15.05
הרצאה
בין מיסטיקה יהודית למיסטיקה אסלאמית
זום
19:00 - 18:00
פרופ' אבי אלקיים
רביעי
15.05
הרצאה
בתי הכנסת הגליליים – מזרח הגליל התחתון
זום
12:30 - 11:30
ד"ר אחיה כהן תבור
רביעי
15.05
הרצאה
בין העולמות – רבי חסדאי קרשקש
זום
10:45 - 09:00
ד"ר עודד ציון
חמישי
16.05
הרצאה
בונים לאום – קריה, מוזיאון ופרלמנט
זום
19:00 - 18:00
ד"ר מיכל אורן
חמישי
16.05
סיור
ליפתא – סיור אל סודות כפר קדום
19:00 - 16:00
עדיאל איש שלום
שישי
17.05
סיור
האומנם מצדה על הכרמל? סיור חידה
12:00 - 09:00
ד"ר שי רוזן
שישי
17.05
סיור
מארמניה לארץ הקודש: סיור במוזיאון הארמני החדש
12:00 - 09:00
אביב הרצליך
ראשון
19.05
הרצאה
ממלכת החשמונאים בימי ינאי ושלומציון
זום
19:00 - 18:00
ד"ר יובל שחר
ראשון
19.05
הרצאה
מעגל החיים ומחזור השנה ביישוב הספרדי בא"י
זום
10:45 - 09:00
פרופ' ירון בן נאה
ראשון
19.05
הרצאה
מקור והעתק – תופעת האיקונה בעולם הביזנטי
זום
11:45 - 10:00
ד"ר אנסטסיה קשמן
שני
20.05
הרצאה
דגמי התיישבות ופיזור אוכלוסייה: חבל לכיש כמקרה בוחן
זום
10:45 - 09:00
ד"ר סמדר שרון
שני
20.05
הרצאה
אנשי האתמול – מפלגת מפ"ם לאחר קום המדינה
זום
21:15 - 20:00
ד"ר טל אלמליח
שלישי
21.05
הרצאה
אחאב מלך ישראל – הרע מכולם?
זום
19:00 - 18:00
פרופ' חננאל מאק
שלישי
21.05
סיור
נס ראשון והישתנות: כפר כנא והר תבור
19:30 - 07:30
איילת אורפז
רביעי
22.05
הרצאה
קבלה נוצרית, משיחיות ושגעון ברנסנס: פוסטל וספר הזוהר
זום
19:00 - 18:00
ד"ר יהודית וייס
רביעי
22.05
סיור
סיור בין סג'רה למסחה
19:00 - 07:00
מורן גלאון
חמישי
23.05
הרצאה
סימן קטן באבן, היסטוריה גדולה בעיר
זום
19:00 - 18:00
ניר אורטל
ראשון
26.05
הרצאה
ריב אחים גורלי – אריסטובולוס השני והורקנוס השני
זום
19:00 - 18:00
ד"ר מנחם בן שלום
ראשון
26.05
הרצאה
לארוז לך? צלב ומרטיר בקופסה: רטוריקה חזותית של רליקוויארים
זום
11:45 - 10:00
פרופ' גלית נגה-בנאי
שני
27.05
הרצאה
אוצרות והרצאות מהספרייה
בזום
18:00 - 16:30
שני
27.05
הרצאה
הרצאה בסדרה אוצרות בספרייה: לבי במערב ואני בסוף מזרח
בזום
18:00 - 16:30
שני
27.05
הרצאה
מדיניות בעלות הקרקעות במדינת ישראל
זום
10:45 - 09:00
ד"ר מיכל אורן
שלישי
28.05
הרצאה
צפת הספרדית: יצירה, חדשנות ומיסטיקה
זום
10:45 - 09:00
ד"ר רוני ויינשטיין
שלישי
28.05
הרצאה
אתם אחינו הבכורים – הוותיקן ומדינת ישראל
זום
19:00 - 18:00
אוריאל פיינרמן
רביעי
29.05
הרצאה
הקבלה הצפתית וגלות השכינה
זום
19:00 - 18:00
ד"ר אסף תמרי
רביעי
29.05
הרצאה
מקרא ברצפה – פסיפסים מפתיעים בחוקוק
זום
12:30 - 11:30
פרופ' ג'ודי מגנס
רביעי
29.05
הרצאה
ירידת קהילות אשכנז מפראג ועד יורק
זום
10:45 - 09:00
פרופ' אפרים שהם-שטיינר
חמישי
30.05
הרצאה
בעקבות אוצרות המקדש האבודים
זום
19:00 - 18:00
שמעון הירש
חמישי
30.05
סיור
משאול ועד ירמיהו דרך ז'בוטינסקי – סיור בפסגת זאב
17:00 - 14:00
נעמה ניסני
30.05
סיור
מקדש במדבר: בית המדרש לאמנות בצלאל ושכונה נשכחת
13:00 - 11:30
נעמה ניסני
30.05
סיור
הגם אברהם בנביאים? רחוב הנביאים פינת הדוידקה
10:30 - 09:00
נעמה ניסני
30.05
סיור
סיור ברובע העסקים החדש של ירושלים – בכניסה לעיר
13:00 - 11:30
דרור לאופר: מנהל מע''רים רובע הכניסה לירושלים
30.05
סיור
חיים של אחרים – סיור בשכונות חרדיות ומסורתיות
13:00 - 11:30
עודד אמיתי
30.05
סיור
סיור בחוות העלמות: פמיניזם צעיר בקצה העיר
13:00 - 11:30
נעם שרייבר
30.05
סיור
סיור בחוות העלמות: פמיניזם צעיר בקצה העיר
20:00 - 18:30
נעם שרייבר
30.05
סיור
סיור-ציור בנחלת שבעה
20:00 - 18:30
מיכל קמפנינו
30.05
סיור
טעם של פעם: סיור בעקבות חנויות ואופנה במרכז העיר
20:00 - 18:30
עדנה עסיס
30.05
סיור
מי מכיר את מחנה יהודה? סיור בשכונה הצמודה לשוק
22:00 - 20:30
רחל ארד
30.05
סיור
מי מכיר את מחנה יהודה? סיור בשכונה הצמודה לשוק
20:00 - 20:00
רחל ארד
30.05
סיור
סיור בקטמון הישנה בעקבות הסדרה סרוגים
20:00 - 18:30
לייזי שפירא
30.05
סיור
סיור בקטמון הישנה בעקבות הסדרה סרוגים
22:00 - 20:30
לייזי שפירא
30.05
סיור
סודות ומרגלים, אריות ונגאלים – סיור באזור ממילא
22:00 - 20:30
ניר אורטל
30.05
סיור
סיור עומק אל החברה החרדית – מבט מבפנים
17:30 - 16:00
איש חסידות קרלין
30.05
סיור
מחלום לקהילה – סיור לאורך פארק המסילה בירושלים
10:30 - 09:00
יוסי סעידוב
שישי
31.05
סיור
סיור אל יישובי הספר העתיק בדרום הר חברון
19:00 - 08:30
ד"ר דורון שר אבי
31.05
סיור
מחלום לקהילה – סיור לאורך פארק המסילה בירושלים
10:30 - 09:00
יוסי סעידוב
31.05
סיור
מציון תצא תורה: סיור מסורות ועדות בהר ציון
10:30 - 09:00
ניר אורטל
31.05
סיור
מטוסים, חיילים ופרופסורים: סיור בצפון תלפיות
10:30 - 09:00
ד"ר אלדד ברין
31.05
סיור
הבונים החופשים בירושלים: סיור אל תוך המסתורין
10:30 - 09:00
תמי צדוק
31.05
סיור
סיור בתלת מימד – ירושלים דרך הסטריאוסקופ, מציאות מדומה מהמאה ה-19
13:00 - 11:30
יעל הרמן
31.05
סיור
חלון להר ציון – סיור בהר ציון במבט עכשווי
13:00 - 11:30
תמי לביא
31.05
סיור
הבונים החופשים בירושלים: סיור אל תוך המסתורין
13:00 - 11:30
תמי צדוק
31.05
סיור
מטוסים, חיילים ופרופסורים: סיור בצפון תלפיות
13:00 - 11:30
ד"ר אלדד ברין
31.05
סיור
שינוי מבורך – סיור בעקבות בתים ששינו את יעדם
13:00 - 11:30
אסתר סעד
31.05
סיור
בואי כלה: סיור מוסיקלי לקראת שבת ברובע היהודי
17:30 - 16:00
ספי גלצהלר
31.05
סיור
סיפורי עצים במושבה הגרמנית – סיור בהדרכת אדריכל שימור
15:00 - 14:00
שעיה רוט- אדריכל שימור
31.05
סיור
סיור בתלת מימד – ירושלים דרך הסטריאוסקופ, מציאות מדומה מהמאה ה־19
15:00 - 14:00
יעל הרמן
01.06
סיור
סיור ברובע הארמני בירושלים
10:30 - 09:00
מיכל בן עטר
01.06
סיור
סיור ברובע הארמני בירושלים
13:00 - 11:30
מיכל בן עטר
01.06
סיור
סיור בעקבות המרונים והסיריאנים בעיר העתיקה
13:00 - 11:30
דב נוטקביץ
01.06
סיור
סיור במסתרי הקוסטודיה טרה סנטה ברובע הנוצרי
13:00 - 11:30
האב אלברטו פארי
01.06
סיור
סיור נשי בקטמון: גיבורות על הפלמ"ח
19:30 - 18:00
אייל ויינשטיין
01.06
סיור
איפה ישו היה בתש"ח?
19:30 - 18:00
עקיבא סגל
01.06
סיור
סיור על תככים ומזימות בשכונת רחביה
17:30 - 16:00
אייל ויינשטיין
01.06
סיור
מה שרים הנזירים? סיור בכנסיית הקבר
17:30 - 16:00
עקיבא סגל
01.06
סיור
סיור בעקבות המרונים והסיריאנים בעיר העתיקה
11:30 - 09:00
דב נוטקביץ
ראשון
02.06
הרצאה
תדמית בית חשמונאי בספרות החכמים
קישור יישלח לנרשמים
19:00 - 18:00
פרופ' אביגדור שנאן
ראשון
02.06
הרצאה
אמנות בעידן הרפורמציה והקונטר-רפורמציה
זום
11:45 - 10:00
ד"ר אירה צ'רנצקי
שני
03.06
הרצאה
שיכוני המפונים בירושלים בתקופת הקו העירוני
זום
10:45 - 09:00
ד"ר אלדד ברין
שני
03.06
הרצאה
כשר או טרף? החרדים ומדינת ישראל בראשיתה
זום
21:15 - 20:00
ד"ר יאיר הלוי
שלישי
04.06
הרצאה
התגבשות הזהות וההלכה לאחר הגירוש
זום
10:45 - 09:00
ד"ר תרצה קלמן
שלישי
04.06
הרצאה
קטון הייתי מן אחי – דוד לפי תהלים
זום
19:00 - 18:00
פרופ' אביגדור שנאן
רביעי
05.06
הרצאה
התנערי מעפר קומי – שיקום ותקווה אצל מקובלי צפת
זום
19:00 - 18:00
ד"ר אורי ספראי
05.06
סיור
נעים השכנים בעיני: הישיבה החילונית והמניין הקהילתי בעין כרם
10:30 - 09:00
ניר עמית/ אבשלום אשל
05.06
סיור
טבע בשולי העיר – סיור במצפה נפתוח
10:30 - 09:00
שמוליק ידוב
05.06
סיור
טבע בשולי העיר – סיור במצפה נפתוח
13:00 - 11:30
שמוליק ידוב
05.06
סיור
דיר יאסין וכפר שאול – סיור בין דמיון ומציאות
11:00 - 09:00
יעקב יניב/ד"ר הילה יניב
05.06
סיור
דיר יאסין וכפר שאול – סיור בין דמיון ומציאות
13:30 - 11:30
יעקב יניב/ד"ר הילה יניב
05.06
סיור
רפובליקה של 200 ילדים מ־18 ארצות – סיור בעין כרם
13:00 - 11:30
תרצה רבינוביץ
05.06
סיור
סיור בעקבות אנשי רוח בעין כרם
17:30 - 16:00
ניר עמית מנהל הישיבה החילונית עין כרם
05.06
סיור
סיור בעקבות מפלצות חבויות בשכונת קריית היובל
17:30 - 16:00
מריאנה קרונפלד-פעילה שכונתית ובמאית
05.06
סיור
סיור בעקבות מפלצות חבויות בשכונת קריית היובל
20:00 - 18:30
מריאנה קרונפלד-פעילה שכונתית ובמאית
05.06
סיור
סיור בקריית היובל – סיפורה של שכונה, סיפורה של מדינה
20:00 - 18:30
תרצה רבינוביץ
חמישי
06.06
הרצאה
ירושלים של זהב – אל תוך השיר
זום
19:00 - 18:00
אוריאל פיינרמן
שישי
07.06
סיור
דרך אלף המדרגות: סיור מטיילת לואי לאמנות במדרגות
12:00 - 09:00
גלי נחום
ראשון
09.06
הרצאה
ירושלים בספרות האפוקליפטית
זום
19:00 - 18:00
ד"ר אדולפו רויטמן
ראשון
09.06
הרצאה
ועידת ותיקן 2 והשפעתה על האמנות הקתולית המודרנית
זום
11:45 - 10:00
ד"ר אנסטסיה קשמן
שני
10.06
הרצאה
התמודדות עם שאלת השטחים לאחר מלחמת ששת הימים
זום
10:45 - 09:00
ד"ר אמנון רמון
חמישי
13.06
הרצאה
רופאי אליל ובתי מרפא בירושלים של פעם
זום
19:00 - 18:00
תמר הירדני
שישי
14.06
סיור
מה תשתו? אמנות וארכיאולוגיה במוזיאון מורשת החשמונאים
13:00 - 09:00
מירב שי וסיגל מנור בנגה
ראשון
16.06
הרצאה
מפומפיוס עד הורדוס
זום
19:00 - 18:00
פרופ' עמנואל פרידהיים
ראשון
16.06
הרצאה
דמותו של ישוע באמנות היהודית והישראלית
זום
11:45 - 10:00
ד"ר אמיתי מנדלסון
שני
17.06
הרצאה
מדיניות ההתיישבות של מדינת ישראל לאחר מלחמת ששת הימים– השקעה לטווח ארוך?
זום
10:45 - 09:00
טרם נקבע
שני
17.06
הרצאה
עדתיות כבסיס פוליטי: רשימת 'ספרדים ועדות מזרח'
זום
21:15 - 20:00
ד"ר דקלה ריבלין כץ
שלישי
18.06
הרצאה
אמנות ותרבות חומרית של יהודי ספרד במרוקו
זום
10:45 - 09:00
פרופ' שלום צבר
שלישי
18.06
הרצאה
המלך הצדיק יהושפט מול קצף האל
זום
19:00 - 18:00
דר דורון שר אבי
רביעי
19.06
הרצאה
שם ההרצאה יפורסם בהמשך
זום
19:00 - 18:00
שם המרצה יפורסם בהמשך
רביעי
19.06
הרצאה
אשא עיני אל ההרים – בתי הכנסת בגליל ההררי
זום
12:30 - 11:30
פרופ' מוטי אביעם
רביעי
19.06
הרצאה
לאן עכשיו? מסעות מגורשי ספרד
זום
10:45 - 09:00
ד"ר פנחס ביבלניק
חמישי
20.06
הרצאה
בעקבות האריחים הכחולים – הארמנים ואמנות הקרמיקה
זום
19:00 - 18:00
אורלי בן משה
חמישי
20.06
סיור
שיח' ג'ראח – סיור בין שיח', חאג' וצדיק
19:00 - 16:00
ד"ר ירון עובדיה
ראשון
23.06
הרצאה
הורדוס – מלך בחסד הרומאים
זום
19:00 - 18:00
פרופ' עמנואל פרידהיים
ראשון
23.06
הרצאה
אמנות האסלאם בין דתות ועמים נכבשים
זום
11:45 - 10:00
ד"ר קטיה ציטרין
שני
24.06
הרצאה
גגות רעפים לאורך הגבול: הקמת יישובי הכוכב
זום
10:45 - 09:00
ד"ר אלדד ברין
שלישי
25.06
הרצאה
הפזורה הספרדית בצפון אפריקה בעת החדשה המוקדמת
זום
10:45 - 09:00
ד"ר מיכל אוחנה
שלישי
25.06
הרצאה
מאחורי מסך הברזל – ישראל ויהדות ברית המועצות
זום
19:00 - 18:00
אוריאל פיינרמן
רביעי
26.06
הרצאה
חידוש פני הקבלה בידי הבעל שם טוב
זום
19:00 - 18:00
רועי הורן
רביעי
26.06
הרצאה
עין לציון צופיה – בתי הכנסת הקדומים בתפוצות
זום
12:30 - 11:30
ד"ר ערן מאיר
חמישי
27.06
הרצאה
לא רק מרכבה – מפעליו של מונטיפיורי
זום
19:00 - 18:00
ד"ר שמואל בהט
שישי
28.06
סיור
לאורך הים: סיור מבת גלים לתל שקמונה
12:00 - 09:00
גלי נחום
ראשון
30.06
הרצאה
מיוסף בן מתתיהו לפלביוס יוספוס
זום
19:00 - 18:00
ד"ר רז מוסטיגמן
ראשון
30.06
הרצאה
סיפורים מן התנ"ך בציור האסלאמי
זום
11:45 - 10:00
פרופ' רחל מילשטיין
שני
01.07
הרצאה
ביטחון והתיישבות: השפעת הצבא על ההתיישבות בישראל
זום
10:45 - 09:00
ד"ר יורם פריד
שני
01.07
הרצאה
כאפיה בכנסת – הייצוג הערבי בראשית המדינה
זום
21:15 - 20:00
ד"ר אורנה כהן
שלישי
02.07
הרצאה
היהודים החדשים במערב אירופה: זהויות נזילות
זום
10:45 - 09:00
פרופ' נחם אילן
שלישי
02.07
הרצאה
לחפש אתונות ולמצוא מלוכה – עלייתו של שאול
זום
19:00 - 18:00
ד"ר הלל מאלי
רביעי
03.07
הרצאה
הקבלה כפסיכולוגיה – ר' נחמן והמגיד קוראים בקבלה
זום
19:00 - 18:00
רועי הורן
רביעי
03.07
הרצאה
הי דרומא – בתי הכנסת בדרום הר חברון
זום
12:30 - 11:30
ד"ר אחיה כהן תבור
רביעי
03.07
הרצאה
הלכה למעשה – הפוסקים והלכתם במאות 16-14
זום
10:45 - 09:00
ד"ר חגי עמיצור
חמישי
04.07
הרצאה
כעפעפי שחר – בעקבות סיפוריו של הרב חיים סבתו
זום
19:00 - 18:00
ד"ר ראובן גפני
ראשון
07.07
הרצאה
הכיתות בימי הבית השני
זום
19:00 - 18:00
ד"ר אדולפו רויטמן
ראשון
07.07
הרצאה
אותיות והוויות: כתב וקליגרפיה באמנות האסלאם
זום
11:45 - 10:00
ד"ר אריה לב קפיטייקין
שני
08.07
הרצאה
כעיר שחוברה לה יחדיו: ירושלים שלאחר מלחמת ששת הימים
זום
10:45 - 09:00
ד"ר אמנון רמון
שלישי
09.07
הרצאה
דמותו ומנהיגותו של הרב עוזיאל
זום
10:45 - 09:00
הרב דניאל בוסקילה
שלישי
09.07
הרצאה
שאול, דוד ושלמה בין מלכים לדברי הימים
זום
19:00 - 18:00
ד"ר ברכי אליצור
רביעי
10.07
הרצאה
עידן חדש – הרוחניות היהודית החדשה בעת הנוכחית
זום
19:00 - 18:00
ד"ר רחל ורצברגר
רביעי
10.07
הרצאה
קהילות ברמה – בתי כנסת בשולי הגולן
זום
12:30 - 11:30
פרופ' חיים בן דוד
חמישי
11.07
הרצאה
בסטיליה זה כאן – המהפכה הצרפתית בעיר הקודש
זום
19:00 - 18:00
ניר אורטל
ראשון
14.07
הרצאה
מסכת פרקי אבות
זום
19:00 - 18:00
פרופ' אביגדור שנאן
ראשון
14.07
הרצאה
כישוף, מאגיה ושדים בכתבי-יד מוסלמיים
זום
11:45 - 10:00
ד"ר אריה לב קפיטייקין
שני
15.07
הרצאה
יחסי הגומלין בין פליטים לגבולות בישראל
זום
10:45 - 09:00
ד"ר עמרי שפר רביב
שני
15.07
הרצאה
חידת פועלי אגודת ישראל – עבר והווה
זום
21:15 - 20:00
ד"ר ארי אהרון איתן
שלישי
16.07
הרצאה
משכילים בני ירושלים והמזרח בתחילת המאה ה־20
זום
10:45 - 09:00
ד"ר עמוס נוי
שלישי
16.07
הרצאה
חידת אבים בן רחבעם
זום
19:00 - 18:00
שי שצ'ופק
רביעי
17.07
הרצאה
לתולדות המושג מיסטיקה יהודית וחקר הקבלה
זום
19:00 - 18:00
פרופ' בועז הוס
רביעי
17.07
הרצאה
ייחודם של בתי הכנסת השומרוניים
זום
12:30 - 11:30
אריה בורנשטיין
רביעי
17.07
הרצאה
רבי ליווא מפראג וקהילתו – לא רק הגולם
זום
10:45 - 09:00
ד"ר אורית רמון
חמישי
18.07
הרצאה
שכונת מאה שערים במבט מבפנים
זום
19:00 - 18:00
מוטי ברלב
שישי
19.07
סיור
המזוזה של חיפה: סיור אל החברה החרדית
12:00 - 09:00
חגי שטרן
ראשון
21.07
הרצאה
המרד הגדול
זום
19:00 - 18:00
ניר קינן
ראשון
21.07
הרצאה
סיפורי בדים – שטיחים ואמנות הטקסטיל באסלאם
זום
17:45 - 16:00
ד"ר שרון לאור־סירק
שני
22.07
הרצאה
על מצפים, כפרי תעשיה ותוכנית יהוד הגליל
זום
10:45 - 09:00
ניר קינן
שני
22.07
הרצאה
המגל ושברו – המפלגה הקומוניסטית במדינת ישראל
זום
21:15 - 20:00
ד"ר טל אלמליח
שלישי
23.07
הרצאה
מה בין ספרדים למזרחים?
זום
10:45 - 09:00
פרופ' ניסים לאון
רביעי
24.07
הרצאה
ישושום מדבר וציה – בתי הכנסת במדבר יהודה
זום
12:30 - 11:30
אפרת נתן
חמישי
25.07
הרצאה
ירושלים הירדנית: יוזמות שהשפיעו על הנוף
זום
19:00 - 18:00
ד"ר אלדד ברין
ראשון
28.07
הרצאה
על מה חרבה ירושלים
זום
19:00 - 18:00
פרופ' ישעיהו גפני
ראשון
28.07
הרצאה
אדריכלות רוחנית באסלאם כביטוי לסובלנות דתית
זום
11:45 - 10:00
סיגל מנור בנגה
שני
29.07
הרצאה
הזרם הנשכח – הציונים הכלליים והשאיפה לישראל ליברלית.
זום
21:15 - 20:00
פרופ' אמיר גולדשטיין
שלישי
30.07
הרצאה
השיבה לספרד ומחיקת אנדלוס
מפגש זום
20:45 - 19:00
ד"ר יובל עברי
שלישי
30.07
הרצאה
מלכי בית דוד האחרונים
זום
19:00 - 18:00
ד"ר שמואל בהט
רביעי
31.07
הרצאה
בתי כנסת – האמנם?
זום
12:30 - 11:30
ד"ר ערן מאיר
רביעי
31.07
הרצאה
עיר קסומה – חכמים ומקובלים בצפת במאה ה־16
זום
10:45 - 09:00
ד"ר חגי עמיצור
שלישי
06.08
הרצאה
המלכים הגדולים בראי האמנות
זום
19:00 - 18:00
יעל מאלי
דילוג לתוכן